NAGROBEK.biz

Informacje niezbędne przy zamawianiu nagrobka


Podanie ceny, nawet orientacyjnej, wymaga wyjaśnienia z klientem kilku podstawowych kwestii :

 1. Gdzie znajduje się miejsce pochówku ( w jakiej miejscowości)
 2. Czy miejsce na cmentarzu przeznaczone jest na pomnik pojedynczy, półtorak,podwójny, czy nagrobek na urnę
 3. Czy grób jest ziemny czy murowany (tzw. pieczara)
 4. Czy w miejscu pochówku znajduje się stary nagrobek do rozbiórki
 5. Z jakiego kamienia nagrobek ma być wykonany (wybranie koloru)
 6. Jaki wzór został wybrany (uzyskujemy bardzo istotne dane dotyczące wymiarów pomnika)
 7. Jaki ma być styl nagrobka tzn. sposób wykończenia krawędzi:(faza mała, faza, duża, profil, ćwierćwałek, półwałek),
 8. Napisy(wykonywane metodą piaskowania, malowane nie malowane), litery mosiężne( złote, czarne, srebrne)
 9. Czy i jakiego rodzaju dodatkowe akcesoria nagrobkowe zostaną zainstalowane (wazon, krzyż, figura, ławka cmentarna, podstawka pod znicze ,zdjęcie na porcelanie, zdjęcie grawerowane , wizerunek grawerowany itp.)
Jest kilka czynników wpływających na cenę nagrobka granitowego przedstawiamy Państwu najważniejsze z nich :

Kolor i rodzaj materiału

Cena nagrobka w dużej mierze zależy od koloru wybranego przez Państwa .Im granit ciemniejszy tym jego cena jest wyższa.Wybierając nagrobek pamiętajmy, że granit jest surowcem naturalnym stworzonym przez naturę i może posiadać pewne naturalne zmiany i różnice odcieni w obrębie jednego kamienia, co nie stanowi jego wady.

Wymiary nagrobka

Wymiary mają znaczący wpływ na cenę ostateczną nagrobka. Na obszarze na którym nasza firma wykonuje zlecenia najczęściej spotykane wymiary nagrobka pojedynczego to 230x120, nagrobka tzw półtoraka 230x160 nagrobka podwójnego 240x210, . (W przypadku cmentarzy komunalnych maksymalne wymiary nagrobków granitowych są zwykle określone przez wewnętrzny regulamin tych cmentarzy. Na cmentarzach parafialnych dopuszczalna wielkość pomników określana jest przez administrujących je księży).W podanych wyżej wymiarach nagrobki produkowane są w standardzie i ich cena jest zawsze bardziej atrakcyjna niż nagrobków o wymiarach specjalnych. Wielkość nagrobka decyduje o ilości granitu jaki musimy zużyć do jego wytworzenia. Poszczególne elementy nagrobków mają swoje standardowe grubości jednak na prośbę klienta istnieje możliwość wykonania nagrobka o specjalnej grubości elementów co wpływa na ilość zużytego materiału a tym samym na cenę nagrobka.

Kształt nagrobka

Wszelkie proste elementy są znacznie łatwiejsze w obróbce niż elementy skomplikowane. Wynika to z faktu, że materiał pozostający z wycięcia na przykład w kształcie fali nie jest do wykorzystania na inne elementy ze względu na kształt i wymiary. Istnieje wiele rodzajów wykończeń jeśli chodzi o kształt tablic napisowych jak kształtu płyty głównej co wpływa na wartość nagrobka. Czym bardziej skomplikowany kształt tym wyższa cena nagrobka.

Płyta główna


Płyta Głowna tzw nakrywa jest najistotniejszym elementem nagrobka . Płyta może być pojedyncza lub wielokrotna w zależności od modelu nagrobka.

Tablica napisowa


Krawędzie tablicy napisowej mogą być wykończone w sposób prosty lub kształtowane.

Rodzaj napisów


Nasza firma wykonuje napisy na tablicach napisowych metodą piaskowania oraz litery mosiężne . Do wyboru mają Państwo dużą ilość czcionek.

 • piaskowanie liter w granicie: litery wykonywane tą metodą są wyryte w granicie (tablicy napisowej) a następnie miejsca wyryte są pokryte specjalnymi farbami, które mogą mieć różny kolor i różną trwałości. Kolory liter dostępne w naszej ofercie to : złoty, srebrny, czarny.
 • Litery mosiężne: Do podstawowych materiałów stosowanych na literki zalicza się stopy mosiądzu oraz stal nierdzewną. Rozbieżności cenowe są tu bardzo duże w zależności od materiału użytego na wykonanie samych liter jak i ich wielkość. Dostępne kolory: złoty, czarny, srebrny


Podsumowując wiele czynników wpływa na wartość i cenę nagrobków. Porównując ceny nagrobków z różnych zakładów porównujmy wszelkie elementy o jakie pytano podając wszystkie szczegóły, bo elementy dodatkowe mogą niekiedy kosztować więcej niż sam nagrobek. Należy zatem być bardzo rozważnym porównując cenę nagrobków biorąc te same czynniki i założenia dla wszystkich ofert inaczej cena jest nieobiektywna.